بایدها و نباید های سایت پروازی مهدیرجه …

با عرض سلام خدمت اهالی شریف روستای مهدیرجه پیرو اطلاعیه گزارش در مورد سایت پروازی که قرار بود مطالبی به صورت گزارش شفاف سازی و دلایل تعطیلی سایت به چه دلیل می باشد بیان شود تا قضاوت با شما عزیزان باشد .

از آنجایی که سایت پروازی مهدیرجه یک نماد و گوهر گرانقدری است که با چشم اندازی بسیار زیبا و همه ما موظفیم برای توسعه و گسترش و ساماندهی در چارچوب قانون از هیچ کوششی دریغ نکنیم . کوچکترین غفلت از ناحیه هر کس خیانت است به کل مردم مهدیرجه . چون دیدگاه ما نسبت به سایت دربردارنده منافع ملی می باشد و آن را سرمایه ای برای همه مردم مهدیرجه می دانیم . چون در این راستا خیلی از عزیزان می توانند از این موقعیت استفاده ببرند . در زمینه های مختلف …

به طور اختصار باید بگویم با توجه به تصاویر و عکس هایی که بعنوان سند نمایانگر مطالب بنده می باشد ، چندین بار فرماندار محترم ، معاون فرماندار ، رئیس جهاد سازندگی ، مسئول امور اراضی جهاد سازندگی گلوگاه ، بخشدار محترم ، رئیس منابع طبیعی ، مدیرکل محترم امور روستایی و حتی خبرنگار سایت نیوز و مراجعات به فرمانداری و بخشداری برای ساماندهی و حل مشکلات این عزیزان را به سایت پروازی دعوت نمودیم و با مالک و مستاجر یعنی کسی زمین اجاره داده و کسی که دارد از آن بهره برداری می کند و آن هم معلوم نیست در سال چقدر درآمد دارد و در سال چند نفر پرواز می کنند و برای هر پرواز چقدر می دهند ؟

هیچ گاه دنبال گیر دادن نبودیم و حتی در برگزاری مسابقات با آبپاشی مسیر و شن ریزی در چندین مرحله و تهیه امکانات برای برگزاری مسابقات از هیچ کوششی دریغ نکردیم . چون بر این باور بودیم گسترش و فعالیت سایت در قالب نام روستای عزیز ما مهدیرجه می باشد ، نه شخص یا گروه خاصی .

و در این بازدیدها مشکلات ، کمبودها با حضور مسئولین با درخواست شورا و دهیاری گفته می شد تبادل نظر با آقای عمادی و تنکابنی و آقای گل محمد عموزاد و دیگر عزیزان مبنی بر فراهم نمودن امکانات رفاهی و بهداشتی و گرفتن مجوز ، تغییر کاربری از کشاورزی به ورزشی که هر دفعه این عزیزان قول می دادند ولی پیگیری نمی کردند .

در همین راستا با توجه به مسائل امنیتی کشور و دستورات از مقامات امنیتی کشور مبنی بر ساماندهی ، کنترل و نظارت سایت های پروازی در هر نقطه از کشور باید به دنبال مجوز و کنترل و نظارت در منطقه مورد نظر انجام گیرد . برای حل این مشکلات با رایزنی شورای اسلامی و دهیاری با هماهنگی فرمانداری جلسه ای در داخل فرمانداری گلوگاه با حضور معاون فرماندار ، بخشدار محترم کلباد ، نماینده نیروی انتظامی و اعضای شورای اسلامی و دهیاری برگزار که متاسفانه آقای عمادی مسئول سایت پروازی و نماینده مدیرکل ورزش و جوانان در جلسه حضور نیافتند . در صورتی که این جلسه و بار مسئولیت بیشتر به دوش این عزیزان بود . مگر قرار نبود مشکل این عزیزان با ارائه راهکارها برای ادامه کار به جمع بندی برسیم ؟

با این وجود به دلیل بی احترامی این عزیزان و محبت معاون فرماندار و تاکید اعضای شورای اسلامی و دهیاری که سایت به فاعلیت خود ادامه دهد مبنی بر اینکه از این عزیزان بخواهید برای دریافت مجوز و مشکلات قانونی خود اقدام نمایند .

متاسفانه باز هم این عزیزان مراجعه نکردند و این موضوع در شورای تامین شهرستان مطرح و تصمیم بر آن شد که باید ساماندهی شود . یعنی اینکه چه روزهایی فعالیت سایت پرواز می باشد ؟ چه کسانی از کجای ایران با چه مشخصاتی برای پرواز می آیند ؟ مسئول مستقیم این عزیزان چه کسی است و در نبود مسئول مستقیم سایت پرواز چه کسی نماینده واقعی او برای کنترل و نظارت می باشد ؟ و از همه مهم تر محدوده پرواز آنها مشخص نبود و باید محدوده پرواز مشخص باشد . تا جایی که این عزیزان محدوده پرواز را نادیده می گرفتند تا گلوگاه و حتی منطقه نظامی عباس آباد و بر سطح روستاهای منطقه پرواز می کردند . بدون توجه به محدوده پرواز و مسائل امنیتی که در این زمینه زیاد حرف نمیزنم .. چون مسائل امنیتی در کار است .

و از طرفی دیگر این آقایان مسابقات برگزار می کردند ف بیش از ۱۰۰ پرنده دعوت می کردند از سراسر کشور بدون هیچ گونه هماهنگی شهرستانی و توجه به مقامات امنیتی شهرستان .

حال سوال این است این مسابقه باید برگزار شود یا جلویش گرفته شود ؟؟؟

اگر برگزار شود هر اتفاقی بیافتد مسئولیت با کیست ؟

چه کسی پاسخگوست ؟

کسی بالای درختی بافتد یا بالای سیم برق یا درگیری بوجود بیاید ، پاسخگو مسئولین امنیتی شهرستان می باشند که هیچ خبری ندارند …… و اگر جلویش گرفته شود می گویند مخالف سایت هستند ، کارشکنی می کنند و نمیزارن مسابقات برگزار شود .

نکته آخر : با بیش از ۱۰ سال فعالیت سایت پروازی آیا مالکان زمین نباید دنبال مجوز بروند ؟ و آنجا قانونمند و ساماندهی شود و افراد زیادی سود ببرند …

نباید این مالکان به یک وحدت و نظر برسند … با همدلی دنبال مجوز بروند ….. ولی خبرها حاکی است بیش از ۳ نفر دنبال مجوز جدیدا هستند و پیگیرند . با ۳ نفر می شود به نتیجه رسید ؟ و از طرفی دیگر بعضی از این وارثین نسبت به حدود و مرز زمین اختلافات دارند و این موضوع خودش جای بحث دارد که وارد آن نمی شوم .

بنده اینجانب حسین عموزاد بدون تعارف به آقای عظیم عموزاد پیشنهاد دادم اگر کسی دلش برای سایت و این گوهر گرانبها نمی سوزد حیف است که تعطیل شود … همان قراردادی که با آقای عمادی بستید با همان شرایط ۵ سال در اختیار شورا و دهیاری قرار دهید تا هم ساماندهی شود و مازاد درآمد صرف عمران و آبادی و به جیب مردم برود .

آیا این نیست که باید سایت سروسامان بگیرد ؟ و ما که نمی توانیم دنبال کار برویم چون نه مالک هستیم و نه مستاجر …..

در همین زمینه هم مطالبی است که صرف نظر می کنم .

به آقای عمادی ۲ الی ۳ بار . اول گوشی را می گرفت ولی بعدها گوشی را جواب نمی داد و هنوز هم نمی دهد که بهش گفته بودم اولا به دفتر شورا و دهیاری بیا بابت همکاری و حل مشکلات و یا هر کاری داشتی بنده در خدمت شما هستم . اصلا این آقا انگار نه انگار ……….

به آقای عمادی و تنکابنی بگویید شورا و دهیاری چقدر با شما همکاری نکردند و چقدر کارشکنی کردند ؟ بعد قضاوت کنید . یقین می دانم این عزیزان غیر از شرمندگی چیز دیگری ندارند .

و نکته ای دیگر مسائلی در سایت پرواز مهدیرجه وجود دارد که از همه مهم تر است . نه وحدت وجود دارد نه اعتماد  ، بلکه در آنجا دارد خودزنی اتفاق می افتد  .

با این وجود از خدا می خواهم که با ایجاد وحدت و اتحاد آن عزیزان به نتیجه برسند .

در پایان با توجه به مطالب بالا امیدوارم که تا حدودی شفاف سازی کرده باشم که مقصران واقعی تعطیلی سایت چه کسانی هستند … چه کسانی بی خیال و بی تفاوت هستند و دنبال ساماندهی نمی روند .

از خداوند بزرگ خواهان و خواستاریم که بدون دلیل و تحقیق و اسناد و مدارک کسی را تهمت نزنیم و از سر تقصیرات ما بگذرد و ما را کمک کند تا بیشتر از این خود را آلوده به تهمت و دروغ نکنیم .

در ضمن در مورد سالن ورزشی نکاتی دوستان گفتند که به ما اجاره بدهند و حرف های دیگری . در این زمینه اطلاعیه بعدی را برای شفاف سازی به سمع و نظر شما عزیزان خواهم رساند . منتظر انتقادات سازنده و ارائه راهکارهای شما هستیم برای آبادانی مهدیرجه زیبا نه کینه و کدورت های شخصی که بیاییم در منافع عمومی و ملی آن را پیاده و بهره برداری نماییم و از فرصت برای تخریب افراد استفاده کنیم .

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذ